Instruksjon og kurs

Gratulerer Tomas med bestått Trener 2 utdanning

Av: Svein Nummestad Hansen  |  Publisert: 4. november 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Vi gratulerer klubbtrener Tomas Turgunrud med bestått Trener 2! En Flott milepæl som styrker trenerkompetansen i Kjekstad GK.

Tomas har gjennom året lagt ned en solid innsats med skolesamlinger, undervisning og ikke minst praktisk trenerarbeid i klubben.

Gjennom arbeidet med juniorer, Veien til Golf (VTG) og flere av klubbens sportslige aktiviteter har han bidratt positivt til utviklingen av Kjekstad GK. Trener 2 er neste steg i Norges Golfforbunds trenerutdanning etter Trener 1.

Utdanningen kombinerer teori, skolesamlinger og praktisk trenerarbeid, med blant annet minimum 75 timer praksis i egen klubb. Målet er å styrke kompetansen innen treningsplanlegging, spillerutvikling og trenerrollen. Vi er stolte av innsatsen Tomas har lagt ned, og svært glade for at trenerkompetansen i Kjekstad GK stadig blir sterkere!

Gratulerer så mye smileyyes