Pro

Styrke- og tøyeøvelser for golf med og uten TerapiMaster

Av: Hege Nilbrink  |  Publisert: 5. februar 2007  |  Siste nyheter  |  Arkiv

26.februar har vi første temakveld i Klubbhuset kl: 18.00. I første del, går vi igjennom styrke og stretching øvelser som er enkle og effektive, og som kan gjøres hjemme. I andre del, blir det informasjon og veiledning i TerapiMaster. TerapiMaster er slyngetrening som er tre ganger så effektivt som vanlig apparatrening.

Del 1: Det finnes en rekke enkle øvelser som kan gi deg stort utbytte i denne sesongen. Øvelsene kan gjøres hjemme, og tar hverken mye tid eller plass. Øvelsene er rettet mot golfere.
Del 2: Informasjon om TerapiMaster. TerapiMaster er et apparat for slyngetrening som blir brukt av mange gode idrettsutøvere. Det var en lang artikkel om TerapiMaster i NorskGolf (November 2006). Det vil være en fysioterapeut tilstede, for å vise og forklare bruken av slyngen.
Kaffe og "noe å bite i" vil bli servert.
Kurset koster kr 100.

For påmelding klikk på "pro/kurs" og så "kurs", eller skriv til hege@kjekstad-gk.no

 

  
Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å tilpasse nettsidene bedre til deg som bruker. Klikk OK for å godta dette Les mer om cookies og personvern her