Turneringer

17. maitoget på Kjekstad

Av: Kjell Birkelund  |  Publisert: 10. mai 2025  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Flaggturnering 17. mai

Lurer du på hva du skal gjøre etter barnetogene på 17. mai? Da skal du ta med deg køllene dine og gå i nytt tog på Kjekstad GK. Meld deg på "17. maitoget" som er en flaggturnering med start kl 13. 

Hva er en flaggturnering?
Slagspillkonkurranse der et flagg plasseres der spillerens ball ligger når han har brukt sine slag (par + Spillehandicap). Hvis en deltager ikke har brukt alle sine slag til og med det 18. hullet, fortsetter spillet videre på en ny runde (19. hullet). Den som kommer lengst, vinner turneringen. Hvis en spiller med sitt siste slag slår utenfor banen eller mister ballen, settes flagget ned på det stedet hvor det siste slaget ble spilt fra. Hvis ballen ender i koppen på siste slag, settes flagget på neste utslagssted.
 
  
Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å tilpasse nettsidene bedre til deg som bruker. Klikk OK for å godta dette Les mer om cookies og personvern her